Блог > Діяльність Центру > Alumni Leadership Day – 2024: 5 висновків з виступу Валерія Залужного
02 Грудня 2024

Alumni Leadership Day – 2024: 5 висновків з виступу Валерія Залужного

Валерій Залужний вирішив побудувати свою комунікацію на Alumni Leadership Day – 2024 у максимально нестандартний спосіб:
не у вигляді наперед запланованої доповіді та короткої сесії запитань і відповідей, як це трапляється з багатьма публічними особами, а з акцентом на відповіді саме на ті питання, котрі є актуальними для аудиторії. Сама подія відбувалася не під запис, тож і діяч зміг бути дещо відвертішим із присутніми. Які думки найбільше запам’яталися?

💬 Лідерство – це про відповідальність і підзвітність.
Не стільки перед керівництвом, скільки перед людьми, які тобі довіряють. І саме в цьому – розбудові «родинних» стосунків всередині команди – прихована велика сила та, водночас, вада істинного Лідерства. Адже люди, які пізнали на собі переваги таких взаємин з керівником, залишаються глибоко травмованими поверненням до типової системи управління. Ось чому так важливо плекати сталість Лідерства у команді, перетворюючи його на елемент корпоративної культури.

Для себе Валерій Федорович виділив три періоди, що визначили його особистий Характер:

  • 1993-1997 рр. – навчання в Одеському інституті Сухопутних військ;
  • 1997-2007 рр. – проходження ряду щаблів офіцерської служби;
  • 2007 р. – наш час – етап становлення в якості тієї особистості, якою ми всі його знаємо.

Він сам зауважив, що це була еволюція, інспірована, з одного боку, умовами системи, в якій він перебував у певний момент, а з іншого – власним сприйняттям того, яким слід бути, аби вести за собою людей. Узагальнено, ці етапи можна окреслити як:

  • «Завоювання авторитету і поваги у середовищі, що розуміє лише силу»
  • «Дисциплінованість, задля отримання можливості впливати на середовище через владні повноваження»
  • «Остаточне усвідомлення цінності розбудови Команди, вже в якості Лідера»

💬 Бізнес і військове середовище мають значно більше спільного, аніж прийнято вважати.
Дисциплінованість, чітке планування, командна робота, пріоритизація завдань – все це є першоосновою саме для Збройних Сил, у будь-які часи. І саме їх застосовує дійсно успішний бізнес. У свою чергу, Силам Оборони України слід краще усвідомити перевагу застосування виключно підприємницьких підходів, де акцент робиться на швидкості, ефективності та розбудові комунікацій. Формування нового зразка логістичних служб окремих бригад на базі досвіду ТОП-менеджерів «Нової Пошти» чи інших компаній – яскравий тому доказ.

💬 Секрет успіху Валерія Залужного – формування горизонтальних зв’язків.
Хороша пам’ять на обличчя та імена, гідне ставлення до військовослужбовців абсолютно різних рангів, відкритість до комунікації та готовність сприймати зворотний зв’язок – ось ті ключові ланки, які дозволяли отримувати паралельну інформацію від самих підрозділів на тій чи іншій ділянці фронту, на фоні офіційних рапортів.

💬 І вкрай важливий висновок – потенційна криза, що може очікувати українське суспільство, якщо воно не підготується до реінтеграції ветеранів.
90-ті роки були зумовлені не стільки економічним становищем країни, скільки умовами, в яких опинилися учасники війни в Афганістані. Наявність бойового досвіду, «чорно-білого» сприйняття світу та взаємна недовіра до «цивільного» середовища породили усамітненість ветеранів і розгул криміналу. І нас чекає те ж саме, якщо новочасне суспільство (а не учасники бойових дій!) не адаптується до майбутніх викликів. В основі цього підходу може лежати лише одне – Любов.

Наостанок, варто виділити вкрай «теплу» атмосферу, яка панувала на зустрічі.
Щире зацікавлення, актуальні запитання та визнання заслуг колишнього головнокомандувача – з одного боку, і готовність несподівано продовжити відведений для спілкування з присутніми у залі час, а також повторити подібний досвід співпраці в майбутньому – з іншого.

Декілька разів аудиторія зривалася на аплодисменти. Лунали й індивідуальні компліментарні звернення, які не залишалися без відповіді самого Валерія Федоровича, котрий визнав, що свідомо спілкується із присутніми як з «дорослими», які самі є прикладом для наслідування. Завершилась же віртуальна зустріч прощанням під тривалі оплески аудиторії стоячи.