“Справжнє лідерство – це не місце в ієрархії, а процес і реальні дії. Саме тому в сучасному комплексному світі одна людина не може дати відповіді на питання та проблеми, що стоять перед нами. Не слід чекати на “великого чоловіка” чи “велику жінку”, що стане лідером та вестиме за собою. Лідери – це агенти змін, які здатні здійснювати лідерство в конкретній ситуації” – розповів професор Гарвардського університету доктор Дін Вільямс, що перебував в Україні на запрошення Центру Лідерства УКУ і Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS) у лютому 2019 року. Протягом тижня професор Вільямс взяв участь у великій кількості подій різного формату, зустрічі відбулися за підтримки Школи управління УКУ та Аналітичного центру УКУ.

Дін Вільямс є лектором публічної політики в Harvard University’s Kennedy School, яка заснована на базі Центру Публічного Лідерства. Він професійно займається викладанням теми лідерства, був консультантом та дослідником для бізнесу та урядів США, Індії, Австралії, Японії та інших країн, 5 років професор Вільямс був головним радником президента Мадагаскару, керуючи однією з найбільших інноваційних реформ в Африці. Фокус його експертизи – це лідерство в сучасному світі, що перебуває на зламі, лідерство в умовах невизначеності, управління змінами та лідерство для агентів змін.

Професор Вільямс є автором книги «Справжнє лідерство: допомагаючи людям і організаціям стикатися з найскладнішими проблемами» («Real Leadership: Helping People and Organizations Face Their Toughest Challenges»). Його остання книга – «Лідерство для світу, що на зламі: як перетинати кордони, будувати мости та керувати змінами» («Real Leadership: Helping People and Organizations Face Their Toughest Challenges»).

Протягом свого візиту до України професор Вільямс зустрівся з представниками різних середовищ українського суспільства, взяв участь в кількох навчальних програмах та прочитав дві публічні лекції.

Особливо позитивне враження залишилось у професора після спілкування з українською молоддю. Дін Вільямс зустрівся як зі студентами Українського католицького університету, так і з молоддю з Української академії лідерства.

 

За участю доктора Вільямса відбулася дводенна навчальна програма «Leading in a fractured world» (Лідерство в світі, що на зламі), покликана дати комплексне розуміння феномену лідерства в умовах 21 століття та з’ясувати як це, бути реальним лідером та агентом змін в бізнесі, політиці чи в неприбутковому секторі, у динамічному, мінливому світі, що постійно змінюється. Участь у програмі взяли 30 працівників директоратів та міністерств, керівників компаній, лідерів змін недержавних організацій та аналітичних центрів.

Головним медіа-партнером цієї навчальної програми став 24 канал.

“Дін Вільямс переконливо продемонстрував, що на лідерство краще дивитися з позиції м’якої сили, консенсусу, потрібно прислухатися до всіх учасників процесу. Він використовував у своїх лекціях чимало цікавих прикладів з власного досвіду та відомих кейсів з історії, а також надав слухачам ґрунтовну теоретичну базу, яка пояснює основні помилки управлінських рішень” – Олексій Москаленко, аналітик Київського центру УКУ.

Про те, що таке бути лідером у бізнесі та як виходити за межі власного бізнесу і творити зміни в суспільстві загалом професор Harvard Kennedy School спілкувався на зустрічі з власниками та топ-менеджерами компаній у CEO Club Ukraine та у Lviv IT Cluster.

“Курс доктора Діна Вільямса розвінчує знайомі та улюблені міфи про лідерів – що вони мають знати відповіді, бути харизматичними і вести за собою. Старий тип лідерства призводить до конфліктів і втрат, натомість сучасність формує нові вимоги – вміння зустрітись з реальністю, слухати, вибудовувати партнерства з метою створення нового – Дарія Нагаївська”

У межах навчальної програми для політичних партій Good leaders for good governance, що реалізується Центром Лідерства УКУ, Львівською бізнес-школою та Школою Управління УКУ, професор Вільямс провів навчальний день з представниками п’яти політичних сил.

Незабаром вийде велике інтерв’ю з Діном Вільямсом та виконавчим директором Центру Лідерства УКУ, тому стежте за оновленнями на нашій сторінці у фейсбук та на сайті, щоб не пропустити.

Ми зібрали для вас деякі тези з виступів Діна Вільямса:
– В сучасному світі ніхто не знає що слід робити і як правильно. Ніхто не може бути достатньо розумним чи досвідченим перед обличчям непередбачуваності – сучасне лідерство не про одну людину, а про багатьох людей. Відповіді можна знайти виключно в співпраці і в спільному пошуку рішень.
– Різноманіття, залучення багатьох груп з часто різними інтересами є необхідним для вирішення комплексних проблем сьогодення. Ми недооцінюємо потенційного впливу різноманіття, адже це перевага, яку треба навчитись використовувати.
– Лідерство – це процес, що допомагає людям вирішувати комплексні проблеми та творити щось цінне. Лідерство – це творчий процес, а справжній лідер – це митець, що постійно експерементує та творить нове.
– Протягом останніх десятиліть, саме бізнес докорінно змінює реальність в якій ми живемо. Роль підприємців така важлива в сучасному світі, що вони просто не можуть обмежувати свій вплив виключно на власній справі, натомість повинні прагнути впливати на добробут суспільства загалом.

Візит Діна Вільямса до України відбувся на запрошення Center for Leadership of UKU та Lviv Business School (LvBS) та був реалізований завдяки підтримці мецената УКУ Ігоря Ігнатовича.

Більше про доктора Діна Вільямса: отримав ступінь магістра та доктора наук Гарвардського університету, спеціалізуючись на дослідженнях лідерства та організаційному розвитку. Професору Вільямсу присвоєна «Нагорода за найбільш впливовий курс» в Гарвардському університеті за високий рівень викладання. Також він був гостьовим професором в Lee Kuan Yew School of Public Policy, що в Сінгапурі, де 10 років керував програмою «Соціальне лідерство в Сінгапурі».

Має досвід управління процесами змін, сприяв ініціативам з розвитку лідерства та / або проводив великі дослідження з компаніями, урядами в США, Індії, Австралії, Нігерії, Сінгапурі, Східному Тиморі, Японії, Колумбії, Камбоджі, Європі, на Близькому Сході і в М’янмі. Професор Вільямс провів великі дослідження з Aetna Life and Casualty у Сполучених Штатах, з Школою Matsushita в Японії, а також з урядом Брунея в Південно-Східній Азії. Зараз очолює власну дослідницьку компанію та консалтинговий бізнес «Thinking heads Global».
Вебсайт та блог Діна Вільямса можна знайти за посиланням www.ThinkingHeadsGlobal.com.