Блог > Діяльність Центру > Організаційна культура: нові інструменти для лідерів
22 Січня 2025

Організаційна культура: нові інструменти для лідерів

18-19 листопада Андрій Рождественський, виконавчий директор Центру Лідерства УКУ, став учасником програми «Побудова організаційної культури: основа для лідерів» у Гарварді.

“Чому одні культури процвітають, а інші слабнуть?” — це було ключове питання, на яке учасники шукали відповіді шляхом спільних досліджень, обговорень та роздумів. Лідери та керівники аналізували свої підходи та вивчали нові інструменти для створення більш ефективних рішень. Вони працювали над активацією 10 елементів культури, досліджували континуум організаційних культур — від жахливих до найкращих, будували структуру та складали план перетворення інсайтів на дії.

Викладач програми — Лорн Рубіс. Він обіймав керівні посади понад 40 років, керуючи культурою та бізнес-трансформацією в ряді компаній у Сполучених Штатах, у тому числі як керівник компанії зі списку Fortune 50 і віцепрезидент з операцій з Los Angeles Kings. Співзасновник Belongify.

Лорн Рубіс та Андрій Рождественьський

Коментар Лорна Рубіса щодо участі Андрія Рождественського в програмі:

“Дуже цінно, що Андрій долучився до нашого навчання. Я дуже вдячний за усю роботу, яку ви втілюєте як університет і те, що ви робите як українці сьогодні. Це частина мене. Мої бабуся та дідусь теж українці. Радію, що можу скромним чином долучитись до розвитку вашої організаційної культури через Андрія.”


Висновки з програми, якими Андрій Рождественський вирішив поділитись з нашою спільнотою Центру Лідерства УКУ:

  • Висновок 1: Для чого інвестувати в організаційну культуру?

    Організаційна культура впливає на різні HR-показники, такі як залученість людей, відданість людей та інші. Тому вкладаючи ресурси в її розвиток, ви отримуєте:
    ▫️ цінності — люди налаштовуються на творення доданої вартості;
    ▫️ зниження ризиків;
    ▫️ пришвидшення адаптації при виникненні викликів.
  • Висновок 2: Видалення зайвого — іноді найефективніше рішення.

    Ми усі завжди намагаємось щось додати, масштабувати, змінити, але іноді найбільш ефективне рішення в організаційній культурі — позбутись чогось.

    Наприклад, графік роботи з 9 до 18. Ви точно ввели його для забезпечення ефективності, проте якщо ваша команда — свідомі та відповідальні люди, то вони будуть виконувати свої задачі і з гнучким робочим днем, якщо ж вони не такі — для чого вам така команда? Те саме стосується регламентованої роботи в офісі, а не віддалено. Чи справді це покращує ефективність у всіх випадках? Також цей висновок стосується і зайвої бюрократії: заповнення численних форм для того, щоб отримати якусь інформацію — це те, що працює не на вашу користь.
  • Висновок 3: Організаційна культура стала публічною.

    Все можна знайти в мережі, цілком відкрито і доступно, тому навіть один відгук працівника має значення. Зараз на це вже звертають увагу при працевлаштуванні, та, на думку Андрія Рождественського, зовсім скоро це стане також враховуватись і інвесторами при прийнятті рішень.