У своїй діяльності при проведенні досліджень та розробці навчальний програм Центр лідерства УКУ спирається на концепцію «Leadership based on character» розроблену дослідниками із Ivey Business School, яка включає у себе три головні складові: компетенції, характер та відданість.

Про методологію

Візійність
Драйв
Колаборація
Гуманність
Смиренність
Цілісність
Зваженість
Підзвітність
Справедливість
Хоробрість
Критичне
судження

11 чеснот лідера

Компетенції відображають що лідер може зробити, відданість співвідноситься з кількістю зусиль, які лідер готовий докладати, а характер впливає на ті рішення, які приймає лідер. Відповідно до концепції, характер лідера включає 11 елементів.

Візійність

Риса, що дає змогу лідерам передбачити шлях до цілі на декілька кроків вперед, завчасно продумати дієві рішення та їхнє втілення. Уважний лідер знає про можливі ризики ще на старті до цілі, а також розуміє яким чином варто розподілити ролі та обо’язки для її досягнення.

Драйв

Чеснота, що допомагає долати будь-які перешкоди і надихати до цього інших. Запальні лідери завжди сповнені віри у те, що роблять, тому вони здатні демонструвати високий рівень продуктивності та наполегливості у досягненні амбітних цілей.

Колаборація

Ефективна командна робота неможлива без екологічної співпраці. Важливо вміти приймати нові ідеї, делегувати, поступатись та шукати компроміси. Кожен член команди здатен принести цінні рішення, тому справжні лідери не бояться взаємодіяти.

Гуманність

Справжні лідери не приховують поваги до оточуючих. Окрім цього, демонструють вдячність та готовність допомогти, адже емпатія налагоджує надійні відносини. Риса гуманності передбачає високий рівень самоусвідомлення та прояв небайдужості до інших.

Смиренність

Ця риса про вміння не приймати важливі рішення спонтанно та емоційно, особливо, у розпалі конфлікту, а розглянути питання глибше і детальніше. Іноді це потребує діалогу, іноді — часу на обмірковування, часто — вміння йти на компроміс, пробачати та визнавати власні помилки.

Цілісність

Чеснота цілісності напряму повʼязана із чесністю, адже лідер завжди говорить те, що думає, а слова підтверджує вчинками. У цілісній співпраці немає місця прихованим сенсам: обіцянки, дії та рішення керівника повинні відповідати його професійним та життєвим принципам.

Зваженість

Це вміння дозволяє проаналізувати ситуацію із раціонального ракурсу, не залучаючи емоції і, відповідно, об’єктивніше розглядати сценарії подальших кроків. Під час криз лідеру особливо важливо працювати із цією чеснотою, щоб не впадати у паніку та не приймати необдумані рішення.

Підзвітність

Дана чеснота передбачає відповідальність за позицію, власні впровадження, перемоги та навіть поразки. Тет-а-тет або ж перед цілою компанією — лідер повинен чесно звітувати про результати прийнятих рішень. Це свідчить про повагу до оточуючих і зміцнює довіру до керівника.

Справедливість

Чеснота, що нагороджує за успіхи і не боїться вказати на недоліки. Так, це не завжди комфортний процес, але чесний, тому слід загартовувати власне лідерство у цьому напрямі. Справедливість — чи не найбільша цінність сьогодення, адже в такому середовищі немає місця для корупції, замовчування та брехні.

Хоробрість

Сміливість у лідерстві — це не про відсутність страху, а про перемогу над ним. У критичні моменти хоробрість проявляється у готовності ризикувати та впроваджувати зміни заради спільної цілі. Лідер не боїться заперечити, навіть попри загальний осуд, та створює нові рішення.

Критичне судження

Без цієї чесноти важко впроваджувати інші, адже розсудливе лідерство демонструє рішучість, прагматичність та переосмислення. Лідер аналізує не лише власні дії, але й спільні можливості, плани і результати: обʼєктивна оцінка ситуації — запорука успіху.

Більше про методологію

Розвиток нового покоління соціально відповідальних лідерів, орієнтованих на розвиток суспільства у сфері бізнесу, державного адміністрування, політики, військового, неприбуткового та релігійного секторів.