Чи коректно реформи в Україні порівнювати з реформами у Грузії? За яких умов українці почуватимуться щасливими, як скандинави? Чи бракує Україні «сильної руки» для ефективного впровадження реформ? На ці та інші запитання дав відповідь Олександр Стародубцев, який 10 вересня у Львові, у межах проекту «Україна: шлях реформ», виступив з лекцією «Шлях реформ: чому все не так просто в Україні?».
Повернувшись із навчання в Стенфордському університеті (США) стипендіат Ukrainian Emerging Leaders Program, співзасновник системи «ProZorro» та екс-керівник департаменту державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олександр Стародубцев поділився кількома найважливішими інсайтами та висновками про рух і динаміку реформ у нашій державі:
На зустрічі відбулася також презентація проекту збірника навчальних кейсів «Книга реформ». Збірка містить 12 кейсів з різних сфер публічної політики. Автором одного з них – «Запровадження системи публічних закупівель ProZorro як спосіб протидії зловживанням у державних закупівлях» є Олександр Стародубцев. Як зазначив сам Олександр, навчання з використанням конкретних кейсів, є найкращою практикою американських університетів, яку варто переймати і в Україні. Кейси українських реформ, що увійдуть у збірку, допоможуть у навчанні студентам та всім, хто цікавиться реформами. Одночасно, українські кейси все частіше включають у навчальні програми іноземних університетів.
Усі охочі також можуть підтримати проект фінансово: https://www.peoplesproject.com/shlyax-reform/.
Довідка: «Україна: шлях реформ» – проект, у межах якого група експертів розробляє навчальні кейси, базовані на прикладах перетворень, що відбулись в Україні впродовж останніх років, що зібрані у «Книгу реформ». Зміни спостерігаються практично у всіх сферах – громадський сектор, бізнес та публічне адміністрування. Процес реформації певних напрямків є настільки інноваційним для України, що потребує окремого вивчення та аналізу. Розуміючи стратегію змін та маючи успішні приклади, суспільство стає більш активним у реформаційних процесах. «Книга реформ» буде збірником із 12 навчальних кейсів, серед яких платформа «Тепле Місто», націоналізація ПриватБанк, волонтерський десант у Міністерство оборони України та інші.
Запрошуємо взяти участь в дослідженні лідерських чеснот серед керівників бізнес-сектору.
Якщо Ви належите до СЕО-, ТОП-ланки управління та менеджменту, є власником/власницею бізнесу, працюєте як очільник/ця та керівник/ця компанії, для нас буде дуже цінно дізнатись про Ваш досвід.
Опитування займе менше 10 хвилин та кожен учасник отримає невеличкий бонус від нашого центру.