Блог > Діяльність Центру > Ihnatowycz Family Fund for Young Leaders – ініціатива, що формує нове покоління Лідерів
22 Лютого 2025

Ihnatowycz Family Fund for Young Leaders – ініціатива, що формує нове покоління Лідерів

Дослідження, конференції, творчі проєкти чи навчальні програми – діяльність Центру Лідерства УКУ має чимало проявів. Однак, серед цього спектру є особливі для нашої команди. Ті, що пов’язані як з нашою місією – плеканням Лідерства в Україні, так і з емоційним піднесенням від споглядання його «плодів». І традиційне нагородження стипендіатів Ihnatowycz Family Fund for Young Leaders – безперечно, з їхнього числа.

Припавши на символічну дату – 22 січня, або ж День Соборності України, цьогорічна церемонія нагородження вирізнялась на фоні попередніх. Однак, не формою, а тими акцентами, які робили організатори у своїх виступах.

Фото: Юлія Олексин

«Наступного року виповниться десятиліття з часу заснування Центру Лідерства УКУ. І увесь цей час наш розвиток був можливим завдяки вірі в нашу Місію Ігоря Ігнатовича. Розпочавши з фінансування наших досліджень, пан Ігор дуже швидко переконався в тому, наскільки розвиток лідерського потенціалу важливий для України. І заснував ряд нових ініціатив у стінах УКУ. Зокрема, стипендійний фонд, що став приводом для нашої з вами зустрічі сьогодні»,

– такими словами Андрій Рождественський, виконавчий директор Центру Лідерства УКУ, розпочав свою промову.

Саме цей момент – довіра – є вирішальним для справжнього Лідера, на переконання нашого колеги. Вкупі з готовністю робити більше, аніж від тебе очікують, вона формує по-справжньому сильну особистість: спроможну творити, об’єднувати людей і дійсно змінювати цей світ на краще.

Фото: Юлія Олексин

Свою солідарність зі сказаним висловила й декан-засновниця та голова Наглядової ради Бізнес-школи УКУ, проректорка зі стратегічного розвитку Софія Опацька:

«Коли у далекому 2017 р. ми з Андрієм [Рождественським] лише познайомилися з колегами з Ivey Business School, було зрозуміло, що вони ще не розуміють, чого чекати як від Бізнес-школи УКУ, так і від Центру Лідерства УКУ. Скажу більше: цей перший крок до майбутнього партнерства став можливим саме завдяки заступництву Ігоря Ігнатовича. І хоча подальша співпраця відкрила перед канадцями наш справжній рівень, та всього цього не сталося б, якби не отриманий нами кредит довіри. Сьогодні пан Ігор і пані Марта [Вітер] повірили вже у вас. У те, що за вами – майбутнє України. Не підведіть цю довіру! А виправдавши її, ви самі будете вражені результатом!»

І вказані слова, сповнені непідробної поваги до жертводавця, не були «порожніми» й для «винуватців» події – десяти хлопців та дівчат, що, попри юний вік, вже встигли проявити лідерський потенціал.

Фото: Юлія Олексин

Відповідаючи на запитання менеджера з дослідницьких проєктів Центру Лідерства УКУ Тараса Олексина про своє розуміння Лідерства, учасники дискусії лише підтвердили глибоке розуміння тих викликів, що стоять перед ними: потребу надихати, об’єднувати довкола спільної мети і бути тими агентами змін, що й творять нове «обличчя» самого суспільства.

«Лідерство – це вміння надихати, об’єднувати, будувати довіру та сприяти формуванню спільного бачення. Лідерство – це не лише досягнення особистих цілей, а й допомога іншим».  

Каріна Манжай,
Студентка 1 курсу магістерської Програми «Управління неприбутковими організаціями»

І тим важливішою для присутніх стала оповідь нашого колеги про Модель Характеру Лідера, з якою працюють одразу дві інституції, підтримувані Ігорем Ігнатовичем – Ian O. Ihnatowycz Institute for Leadership, Ivey Business School в Канаді та сам Центр Лідерства УКУ. Компетентність, Залученість і Характер (відомі також як Модель 3С), а також 11 Чеснот останнього – для більшості стипендіатів ця інформація не була абсолютно новою. Вони підсвідомо використовували її елементи. І, не усвідомлюючи цього сповна, вже давно керувалися відповідним моральним «компасом».

Фото: Юлія Олексин

Однак, цінність лекції в цьому й полягала: вона, нарешті, надала студентам наукове підґрунтя їхньому світовідчуттю. Підтвердила не лише те, що Візійності, Драйву, Колаборації, Гуманності, Смиренності, Цілісності, Зваженості, Підзвітності, Справедливості, Хоробрості та Критичному судженню є місце у світогляді Лідера, але й що без них цього поняття просто не уявити. А ще, хочеться вірити, що надихнула їх. До кращого усвідомлення самих себе. До переоцінки тих підходів, які вони застосовували у своїй публічній діяльності. А головне – до більш дієвої трансформації нашого суспільства. Адже зараз світ, як ніколи, потребує справжнього Лідерства.

Наостанок же, хочемо висловити подяку всім, завдяки кому сама ця зустріч стала можливою. У першу чергу, самому подружжю Ігоря Ігнатовича і Марти Вітер – за ту довіру, яку вони багато років поспіль демонструють щодо Спільноти Українського Католицького Університету. Команді Відділу розвитку УКУ, на котру лягає почесна відповідальність за визначення номінантів Ihnatowycz Family Fund for Young Leaders. І, звісно, самим стипендіатам – новому поколінню Лідерів, котрі, ми переконані, і є справжнім майбутнім України:

  • Дмитру Братащуку – студенту 2 курсу Програми «Соціальна робота»;
  • Каріні Манжай – студентці 1 курсу магістерської Програми «Управління неприбутковими організаціями»;
  • Маргариті Купінській – студентці 4 курсу Програми «Культурологія»;
  • Єлизаветі Ткач – студентці 4 курсу Програми «Етика. Політика. Економіка»;
  • Софії Кашубі – студентці 3 курсу Програми «Етика. Політика. Економіка»;
  • Дарії Порицькій – студентці 3 курсу Програми «Етика. Політика. Економіка»;
  • Соломії Новоселецькій – студентці 5 курсу Програми «Право»;
  • Андрію Глушку – студенту 1 курсу Програми «Богослов’я»;
  • Соломії-Анні Кучмі – студентці 5 курсу Програми «Медіакомунікації»;
  • Максиму Даниліву – студенту 3 курсу Програми «Право».
Фото: Юлія Олексин

Та синергія, котру ви демонструєте, є дечим більшим за просто церемонію нагородження. Вона – про нові сенси. І про те, що Лідерство – це явище, яке завжди на часі!