“Нам важливо побудувати роботу на нових цінностях України. Державним органам потрібно реформуватись із радянських систем управління до нових підходів, в яких керівник — це частина команди”, — Євген Шаталов, координатор проєктів Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні.
Школа лідерства для керівників органів та підрозділів прокуратури — це навчальна програма від Центру Лідерства УКУ спільно з Бізнес-школою УКУ та Тренінговим центром прокурорів України за сприяння Відділу з правоохоронних питань (INL) Посольства США в Україні. Вона розпочалась з 16 травня і протягом 5 місяців учасники проходили 6 модулів по 2 дні навчання.
«Дуже добре, що це була середньострокова програма й учасники мали можливість відстежувати прогрес, отримувати менторську підтримку», — Андрій Рождественський, виконавчий директор Центру Лідерства УКУ.
Ми отримали 92 заявки на участь, з яких обрали 22 учасники, що розпочали навчальний процес. Серед них керівники структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора, перші заступники та заступники керівників обласних й окружних прокуратур та очільники структурних підрозділів обласних прокуратур.
«Це можливість вийти зі своєї бульбашки прокурорів, поспілкуватися з професіоналами, отримати поради та впроваджувати їх у життя», — Олеся Отрадна — директорка Тренінгового центру прокурорів України.
Учасники працювали над різними навичками відповідно до цілей програми, проте найбільше відгуків отримав модуль “Лідерство в горах”.
«Це навчання вийшло дуже масштабним. Особливо мені сподобався модуль «Лідерство в горах»: він стер всі кордони та зробив нас однією родиною. У нас є спільні проблеми по всій країні, тому важливо дізнатись, як інші розвʼязують ці задачі, — таким чином ми можемо розвивати гелікоптерне мислення. Цього літа відбулось переосмислення мого світогляду», — Яна Тализіна, заступниця керівника відділу Київської міської прокуратури.
Своїми рефлексіями поділився також Чечітко Олександр — начальник відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Одеської обласної прокуратури:
«Сила команди міряється по найслабшому учаснику. Я не хотів ним бути, тому здолав навіть те завдання, яке було для мене найбільшим викликом. Під час навчання я почув думку про те, що успішна команда — це довіра + компетентність. Тому я почав більше делегувати, спільно аналізувати та планувати майбутнє. Долучення команди до цих процесів покращило роботу».
Програма завершилася, проте вже плануємо наступні аналогічні освітні проєкти. Запрошуємо слідкувати за новинами та долучатись.