Події > Лідерство Патріарха Йосифа Сліпого для сучасних українців
Місто
Львів
Дата
24 Червня 2024

Лідерство Патріарха Йосифа Сліпого для сучасних українців

В кожного з нас був в житті той момент, коли у юному віці ми зустрічали лідера, який ставав для нас натхненням і прикладом. Не всі ці історії ставали взаємодією на все життя, як і не усі наставники були справді добрими лідерами. Тому ми шукаємо їх і досі — досліджуємо шляхи, аналізуємо їхні рішення, намагаємось знайти відповіді у минулому, поки майбутнє таке непевне.

Сьогодні пишемо тут історію про двох лідерів: один із них є митрополитом Української греко-католицької церкви, голова Філадельфійської архиєпархії в США, президент Українського католицького університету — Борис Ґудзяк.

І саме він став автором книги про великого лідера для мільйонів українців, його безпосереднього вчителя і наставника — Верховного Архиєпископа Йосифа Сліпого.

Книга отримала назву «ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: школа Патріарха Йосифа Сліпого» і була презентована 24 червня у Центрі Шептицького УКУ. Борис Ґудзяк особисто був присутнім на події — ділився спогадами, мотивував і знаходив саме ті слова, які було важливо почути аудиторії в контексті 2024 року.

Це була особистість. Це була вільна і потужна людина.

Я вже це міг тоді відчувати, у 1975 році, коли мені було 14 років, що ця людина вистояла супроти найбільшого виклику ХХ століття — тоталітаризму… То був українець, який розірвав кайдани не своєю силою, а Божою благодаттю.

І ще то була людина науки. Коли він не міг обрати — чи стати професором, чи піти до семінарії, Митрополит Андрей сказав йому: ти можеш бути і священником, і професором.

Ця книга є спадщиною не лише для Інституту Історії Церкви, який безпосередньо долучився до її створення. Йосиф Сліпий є взірцем і для підприємців, про що Борис Ґудзяк розповідав на зустрічі із управлінцями, яку організовувала Бізнес-школа УКУ декілька років тому, і саме тоді виникла ідея книги.

Для нашої спільноти він є лідером в першу чергу, бо у кожній своїй ролі — і як Верховного Архиєпископа, і як вʼязня тоталітарного режиму, і як науковця, управлінця і вчителя, він завжди залишався прикладом характеру, взірцем чеснот.

Ми теж долучились до цієї книги, щоб ви знаходили відповіді на свої запитання, бачили смиренність, візійність та критичне судження серед прикладів з нашої української історії, могли провести паралелі із сьогоденням і побудувати власні орієнтири.

«ЖИТИ ПЕРЕМОЖНО: школа Патріарха Йосифа Сліпого» доступна до передзамовлення вже зараз.

Дякуємо усім, хто долучився до її створення — це велика шана українському лідерству в його потужному прояві та винятковій постаті.