Події > Mindfulness-Based Mind Fitness Training
Дата
15 Січня 2024

Mindfulness-Based Mind Fitness Training

Якщо ви були присутніми на нашій Well-being Leadership Conference в червні, то пригадаєте вражаючий виступ Елізабет Стенлі — однієї з провідних спікерок заходу. Вона має ступінь доктора філософії, є ветеранкою та професоркою досліджень безпеки в Джорджтаунському університеті, відомою дослідницею у галузі стресу та травм та авторкою програми MMFT. Якщо ж ви ще не маєте досвіду з напрацюваннями професорки Е.Стенлі, запрошуємо ознайомитись тут.

Взаємодія з Елізабет Стенлі справила надзвичайне враження на учасників події і на нашу команду як організаторів виступу. З того часу ми поставили за ціль зробити програму MMFT адаптивною і для українських ветеранів. Актуальність проблеми змушує не зволікати, тож разом із надійними партнерами ГО Ресурсним центром «Лісова Поляна», Центром психічного здоров’я та реабілітації “Лісова поляна” МОЗ України ми готові презентувати Mindfulness-Based Mind Fitness Training з перекладом на українську мову.

[section-speakers]

Програма MMFT пройшла випробування в межах наукових досліджень у галузі нейронауки та фізіології стресу. Авторка MMFT, доктор Елізабет Стенлі (Elizabeth Stanley, PhD) разом з колегами провели чотири дослідження, залучивши бойові підрозділи, що готувалися до місій в Іраку та Афганістані. Після успішної перевірки ефективності серед військових програма стала популярною в англомовних країнах серед представників професій з високим рівнем стресу: працівників МНС, поліції, лікарів та вчителів.

– “Ми провели широке клінічне дослідження практик MMFT у такому високостресовому довкіллі, як армія США. Після восьми тижнів практики по 12-30 хвилин на день учасники помітили покращення уваги, концентрації та пам’яті.

З-поміж інших, ми вивчали морпіхів, які готувались до відправки в Афганістан та проходили тренування в імітації афганського села. На них були пристрої, що фіксували серцебиття – ми бачили їхні показники, коли вони проходили засідки або стикались з вибухівками. Також ми брали у них кров, аби перевірити рівень гормонів.

Морпіхи, які практикували MMFT, швидше доходили до необхідного стану нервового збудження у складних ситуаціях і повертались до базового рівня, коли небезпека минала. Ті, хто не практикувався, довше затримувались у стані збудження. Це накопичує стресове навантаження, що призводить до неприємних наслідків.

Біомаркери крові підтвердили наші висновки. У морпіхів, що займались MMFT, були вищі рівні нейропептиду Y, найважливішого біомаркера резильєнтності, та важливого для імунітету інсуліноподібного фактору росту-1. Це результат щоденної 15-хвилинної практики.” – Елізабет Стенлі для Forbes Ukraine

Особливості практик, описаних у MMFT, можуть бути корисними для ветеранів та активних військових, які перебувають у стані відновлення або відпочинку, а також для тих, хто перебуває в зоні бойових дій, допомагаючи стабілізувати їх психоемоційний стан між періодами інтенсивного стресу.

Потреба у саме такому навчанні є надзвичайно гостра. Виконавчий директор Центру Лідерства УКУ Андрій Рождественський безперервно працює з військовими і ділиться своїми враженнями:

– “Війна змусила мене, як і кожного лідера, поглянути на управління з іншого ракурсу. Маючи досвід роботи з військовими та цивільними, вдалось провести паралелі та знайти дзеркальні моменти.

Для мене виклик у роботі з військовими — це історія про їхній біль та втому. На заняттях хлопці розповідають речі, які важко не брати до серця.Кількість викликів і точок зростання полягає не у статусі військового чи цивільного: в більшості успіх залежить від організації та її лідера. Є потужні підрозділи, в яких бізнесу є чого повчитись у стратегічному плані, а буває навпаки.

Насправді немає значення, чи це у військовому чи цивільному секторі, але лідеру, окрім якісного делегування, важливо турбуватись про власний фізичний та емоційний стан. У серпні я відчув втому та межу вигорання на максимум — довелось взяти першу відпустку за час повномасштабного вторгнення. Подолати ментальні проблеми мені допомагають рекомендації психотерапевта, також намагаюсь дбати про здоровий сон. Я тестував програму Mindfulness-Based Mind Fitness Training і особисто відчув ефект.”

Очікуємо початку навчання 15 січня та віримо, що це буде ефективний досвід для учасників.