Підводити підсумки важливо – тільки так можна відслідкувати процеси, які відбулись і зовнішньо і внутрішньо в організації. У цій статті ми будемо розповідати про свої результати, але заохочуємо і вас до обмірковування власних здобутків.
Наш 2023 розпочався з програми Resilience under duress – ще тоді ми заклали вектор цьогорічної діяльності Центру: лідерство та ментальне здоров’я. Запрошені експерти з британської організації Implemental ділились стратегією добробуту на робочому місці і для нас це був дуже цінний досвід чергового міжнародного партнерства довкола лідерської освіти.
Зима 2023-го року вимагала від нас як українців неабиякої стійкості – як і на початку повномасштабного вторгнення, так і тоді резильєнтність будувалась на трьох важливих складових, про які на наших вебінарах можна почути від Олега Романчука:
Весною наша команда розширилась і з цим відкрились нові можливості Центру.
У травні розпочались зйомки і нашої документальної роботи “Україна: іспит з лідерства” – Виконавчий директор Центру Лідерства УКУ Андрій Рождественський з командою вирушив на Донеччину, щоб зібрати історії лідерства з перших вуст та без прикрас і якщо ви вже бачили фільм, то знаєте, що це була зустріч з Костянтином “Максом” Крикуновим.
Паралельно у Львові відбувалась підготовка до наймасштабнішого заходу, який ми організовували коли-небудь – на той момент, ми вже чітко усвідомлювали, що незалежно від напрямку – військового чи корпоративного, керівники потребують знань з лідерства та збереження ментального ресурсу.
На завершення місяця відбулась ще одна важлива подія – Андрій Рождественський разом із Лукасом Монзані (Assistant Professor of Organizational Behavior at Ivey Business School) презентували спільні дослідження на EAWOP CONGRESS у Польщі. Міжнародна академічна спільнота успішно ознайомилась із напрацюваннями, а сам захід вкотре підтвердив обраний нами вектор — піклування про добробут працівників.
3 червня відбулась Міжнародна конференція на тему лідерства та ментального здоров’я: впровадження системи охорони психічного здоров’я для керівників та працівників, інтеграція ветеранів на робочі місця та вплив лідера на ментальний стан колективу.
Well-Being Leadership Conference – це 10 спікерів з унікальною експертизою в громадському секторі, бізнесі, освіті, некомерційних організаціях на чолі з Елізабет Стенлі, Софією Опацькою та Андрієм Рождественським ділились досвідом, повʼязаним з кризовим лідерством, управлінням, збільшенням стійкості команд та роботою з персоналом, особливо — з ветеранами та людьми з інвалідністю.
80 учасників з різних міст України отримали від них дуже цінну інформацію, перейняли досвід, поспілкувались у форматі питання-відповідь та в неформальній атмосфері за кавою.
Для Центру Лідерства Well-Being Leadership Conference стала першою міжнародною подією, яку ми ініціювали, організували та успішно провели. Дякуємо партнерам, спікерам та учасникам за те, що долучились і зробили такий захід можливим.
Освітні проєкти Центру продовжились – в липні стартувала програма “Трансформаційне лідерство”, до якої долучились близько 15 учасників: топ-менеджери компаній, засновники, керівники відділів в різноманітних галузях. Вдруге програма відбулась у листопаді.
Протягом двох модулів учасники вивчали різноманітні концепти, моделі та опановували інструменти, які дозволять їм доречно будувати та розвивати команди, підвищувати власну та колективну ефективність, а також залишатись резильєнтними в часи криз.
«Програма «Трансформаційного лідерства в умовах невизначеності» виправдала усі мої очікування. Це був насичений та глибокий досвід, що допоміг мені розкрити нові грані моїх навичок», — пише Навитка Наталія про своє навчання.
Чимало інструментів з цього курсу ми опублікували у своїх соцмережах, тож якщо ви пропустили навчання – є можливість частково опрацювати самостійно.
29 липня в Одеському WEartMuseum відбулась благодійна подія за участі викладачів Бізнес-школи УКУ, Центру Лідерства УКУ та Благодійного Фонду «Хвиля ʼ91», на якій обговорювалось застосування військового досвіду в бізнесі.
Викладачі Бізнес-школи УКУ, Андрій Рождественський та Сергій Лесняк (історик філософії Сходу), наводили у приклад історію Китайської народної республіки та їхню модель ведення бізнесу з ракурсу лідерства, зокрема.
Паралельно влітку 2023 Софія Опацька започаткувала проєкт, у якому йдеться про лідерство в абсолютно різних напрямах з alumni УКУ. «Люди, які творять вплив» — про спільноту однодумців, у якій кожен шукає шляхи реалізації та зміцнюється у цінностях, поділяючи їх з іншими. Переглянути усі випуски можна тут.
Восени всі чекають лише однієї події, яку ми щороку організовуємо, та перш ніж озвучити її, варто згадати освітні програми, які нам також вдалось реалізувати.
Управління в часи тектонічних змін: лідерство, команда, бізнес – дистанційний курс, у якому за 5 навчальних тижнів учасники вивчали:
Андрій Рождественський, Олександра Альхімович та Софія Опацька разом із запрошеними експертами реалізували потужну програму, яка отримала чимало схвальних відгуків від учасників.
LEADING ORGANIZATIONS IN A NEW ERA – програма, що розроблена Центром Лідерства УКУ та Інститутом Лідерства ім. І. Ігнатовича в Ivey Business School і містить 8 блоків, кожен із яких супроводжується case study про те, як впровадити екологічну командну комунікацію, навчитись організаційної резильєнтності та розвинути характер лідера. Старт програми відбувся 22 листопада.
Завершимо найочікуванішою подією, яка щороку збирає у теплому колі однодумців Центру лідерства та Бізнес-школи УКУ для нагородження Alumni Awards – Alumni Leadership Day 2023.
На цьогорічному Alumni Leadership Day ми представили документальний фільм про те, чому лідерство важливе під час криз і як це працює у сфері волонтерства, бізнесу та, безпосередньо, на фронті. Це три історії, які зібрав із командою Андрій Рождественський (Виконавчий директор Центру Лідерства УКУ), у кожній з яких людині довелось здійснювати вибір та ставити у пріоритет конкретні чесноти: комусь допомагає впоратись смиренність, іншому — хоробрість; хтось бачить основну силу у колаборації, а хтось, навпаки, покладається виключно на себе та власне критичне мислення.
Запрошуємо до перегляду у вільному доступі і будемо дуже вдячні за відгуки, адже для всієї команди ця робота дуже особлива і значуща.
Попри такий насичений рік, поза програмами та подіями, продовжувалась дослідницька робота з Ivey Business School ім. Ігоря Ігнатовича у двох напрямках: взаємозв’язок лідерства та корупції та взаємозв’язок характеру лідера та його стійкості до стресу (порівняння досвіду військових та цивільних). Зараз триває підготовка до публікації результатів цих досліджень, в роботі також третє, яке анонсуємо вже у 2024 році.
Також протягом всього року велась регулярна робота з військовими – деталями співпраці із ЗСУ зможемо поділитись після перемоги, але це також було вагомою частиною нашого 2023-го.
Невід’ємною залишається і системна академічна праця зі студентами магістерських програм Українського Католицького Університету та відкриті корпоративні програми, які ми реалізовуємо вже не перший рік і продовжуємо діяти у цьому напрямку.
Ось таким був 2023 рік для нашого Центру Лідерства УКУ. Він завершився робочою поїздкою Андрія Рождественського до Інституту лідерства Ivey Business School ім. Ігоря Ігнатовича у Лондон, Онтаріо, Канада, результатами якої ми поділимось вже у наступній публікації.
У 2024 році продовжимо плідно працювати над дослідницькими завданнями, також у січні розпочнемо з проєкту міжнародного масштабу – курс “Mindfulness-Based Mind Fitness Training” з Елізабет Стенлі, а далі запрошуємо слідкувати за оновленнями.
До речі, у 2023 ми також розширили свої канали комунікації, тож запрошуємо підписатись на нас та отримувати актуальну інформацію про діяльність Центру на зручній для вас платформі:
Facebook
Instagram
Telegram
LinkedIn
Дякуємо кожному, хто був з нами: викладачам та запрошеним експертам, партнерам, особливо Бізнес-школі УКУ, з якою ми реалізовуємо практично усі події, учасникам наших програм, курсів, офлайн та онлайн проєктів та Інституту лідерства Ivey Business School ім. Ігоря Ігнатовича (Лондон, Онтаріо, Канада), який надає найбільшу підтримку для здійснення нашої діяльності.